Курс "Розробка кросплатформених додатків для мобільних пристроїв" відбувся

on П'ятниця, 06 квітня 2012. Posted in Новини

31 березня в НТУУ "КПІ" відбувся базовий курс із розробки кросплатформеного ПЗ для мобільних пристроїв. Організований був цей захід силами Наукового товариства студентів та аспірантів НТУУ "КПІ", а в якості викладача виступив досвідчений IT-консультант шведської компанії Netlight Consulting AB Василій Савін.

Це вже не перший досвід подібної співпраці, адже з 2011 року Василій є викладачем Літньої школи AACIMP, організатором якої також є НТСА. Відзначимо, що професійні інтереси В. Савіна не обмежуються розробкою для мобільних платформ: на AACIMP-2011 темою його занять були управління проектами в сфері IT та основи функціонального програмування.

Почався курс із дискусійно-теоретичної частини. Розповівши трохи про себе, Василій почав підбиратися ближче до теми курсу. Він повідав про ситуацію на ринку мобільних пристроїв у цілому, про особливості розробки веб-додатків для цих пристроїв, а також продемонстрував деякі інструменти для їхнього створення та тестування. Саме до цього процесу й мали долучитися учасники курсу. Відзначимо, що серед їхнього числа були як студенти, так і досить досвідчені розробники. При цьому всіх учасників об’єднував інтерес до тематики курсу, завдяки чому обідня перерва перетворилася на жваву дискусію. В її ході було охоплено багато питань стосовно мобільних платформ, а також програмування в цілому. Втішно, що до "холіварів" справа не дійшла, тож ніщо не заважало перейти до головної частини курсу — безпосередньо до розробки додатків.

В рамках практичної частини учасники курсу займалися створенням логічної гри, використовуючи при цьому виключно засоби HTML, CSS і JavaScript. Треба сказати, що, так чи інакше, всі з цим завданням впорались, що свідчить про те, що курс пішов учасникам на користь.

Таким чином, констатуємо успішне проведення курсу. Тих же, хто не зміг його відвідати, а також учасників, які бажають зайнятися веб-розробкою для мобільних пристроїв більш поглиблено, запрошуємо на стрім Mobile Software Development Літньої школи AACIMP-2012, яка пройде в НТУУ "КПІ" з 3 по 16 серпня. Стрім повністю присвячений розробці кросплатформеного ПЗ для мобільних платформ. В його рамках учасники будуть працювати в командах над створенням відносно складного кросплатформеного програмного продукту. Одним з викладачів стріму буде Василій Савін. Не втратьте свого шансу — реєстрація на участь у Літній школі вже відкрита!

Наостанок пропонуємо вашій увазі фотогалерею з курсу:

Завантажити фотографії

Автор статті